Sádrokartonové desky s Activ’Air® je možné uplatnit ve všech běžných typech konstrukcí, kde se používají i běžné sádrokartonové desky – podhledech, příčkách či předsazených stěnách.

Desky s Activ´Air® je vhodné použít především v dětských pokojích, ložnicích, kancelářích, zdravotnických zařízeních, školách či školkách.

Technologie Activ’Air® může být obsažena ve všech stavebních i konstrukčních deskách Rigips (stavební deska RB, Modrá akustická deska, protipožární deska, konstrukční deska RigiStabil apod.)

Rigips dodává Modré akustické desky už pouze s technologií Activ´Air®. Cena přitom zůstala stejná, jako u běžné Modré akustické desky.

PALETA_desky_MA-DF_ActivAir

Běžné koncentrace formaldehydu ve venkovním prostředí se pohybují v rozmezí 10 – 100 μg/m3 a ve vnitřním prostředí v rozmezí 33 až 150 μg/m3. Limitní hodinová koncentrace pro vnitřní prostředí pobytových místností dle Vyhlášky MZČR 6/2003 je 60 µg/m3.

 Více o měření formaldehydu zde

 

Doporučené interiérové nátěry na desky Activ´Air

Na desky Rigips s technologií Activ´Air®  je  doporučen nátěr AirMal. Jedná se o jednosložkovou, vodou ředitelnou barvu s vysokou prodyšností, tj. s nízkými hodnotami ekvivalentní difuzní tloušťky sd. Je vhodná také na ostatní typy sádrokartonových desek a jiné běžné vhodné povrchy.

Stáhnout technický list AirMal

Z ostatních disperzních barev je také možno použít nátěry HET (Klasik / Klasik PREMIUM, Klasik COLOR, Hetline Forte), nátěry WEBER (Weber.deco mal), nátěry DÜFA (Komfort KOM1, P100) nebo nátěry PRIMALEX (Polar, Fortissimo).

Centrum technické
podpory Rigips

724 600 800 (Po-Čt 8:00-16:30, Pá 8:00-15:00)